Televizní stanine a jejich názvy

18. srpna 2018 v 21:24 | FI96 |  Mind FLASH
Téma názvů televizních stanic mě tíží už nějakou tu chvíli. Máme tu hlavní stanici, která později za dobu své existence vytvoří podstanice s názvem, který by měl odpovídat tomu co bude vysílat či tomu pro koho je určená.

A teď pokud řeknu, že tomuto odpovídají 2/10 tak jsem štědrá. Myslím, že už tušíte na které televizní stanice narážím. Jedná se hlavně o Novu, Primu a i Barrandov (jiné stanice pouštím málokdy).

Prima odpovídá náplni stejně tak jako Nova. Prima Max má docela zajímavý program. Prima Cool začala velice slibně svoji vysílací kariéru. Na základní škole to byl můj nejoblíbenější program protože vysílaly tehdy úplně nové seriály jako je Chuck, ale nyní se tato stanice stala vysílací stanicí jen pro několik vyvolených (Pevnost B., Simpsonovi, Futuramu, ...). Prima Love také začala tím, že vysílala telenovely takže slaďárny a romantika jak má být. Nyní také spadli k tomu, že opakují to co už vysílali například Chůvu k pohledání... Neříkám, že se mi nelíbí, ale čeho je moc, toho je příliš. Prima Comedy Central je částečným zklamání protože by tam mohli být komediální filmy a té ty nesmyslné a ničím ducha rozvíjející seriály. Prima Zoom a nová Prima Krimi to trošku kompenzují protože na nich najdete přesně to co čekáte - dokumenty a kriminálky.

Pak tu máme Nova Cinema (kino) - zde je očekávání (až na dobu od 15 do 18h) zcela splněno. U Novy Gold už ani nevím co jsem čekala, ale s naprostým klidem mohu říct, že je to ta nejhorší stanice, která je. Na místo toho aby vysílaly něco nového opakují staré záznamy Milionáře a jiných show. Upřímně... kdo se na to vůbec může koukat?! Co musím však dodat je to, že o víkendu tam jsou hlavně seriály pro děti což je trochu fajn.

Jinak k Barrandovu se nemá ani cenu moc konkrétně rozepisovat stačí jen říct, že mají až moc soudních pořadů a mohli by se přejmenovat na U soudu nebo na Senior TV.

Na závěr snad jen doporučení pokud to čte někdo kdo má co cokoliv s televizí společného aby se zamysleli jestli opravdu chtějí jít tímto směrem... Protože jinak je televize jak jsem psala v předchozím článku zbytečná. Pokud chcete mít stále nějaké diváky v budoucnu tak musíte aktualizovat na modernější programový repertoár (to že začínáte do těch tv soutěží celebrit dávat mladší je dobrý začátek - Milan Perutka) a také bych doporučila vytvořit tv stanic v originálním znění.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama