Maturita jen díky štěstině

18. června 2018 v 7:00 | FI96 |  Mind FLASH
Ve druhém ročníku na střední škole nám bylo doporučeno abychom se šli podívat jak probíhá maturitní zkouška. Z prvu jsem nechtěla, ale protože má nejlepší kamarádka projevila zájem, tak jsem sebrala veškerou odbahu a zašli jsme se společně podívat na m.z. z ekonomiky.

Jediné co si pamatuji tak je ten děsivý pocit. Celá ta nervozita a stres přešel i na nás.

Nicméně čím blíže byla má zkouška tím více jsem se přestávala obávat, asi hlavě proto, že jsme měli super učitelky.

Se společností Scio už nechci mít nic společného je to naprosto neorganizovaná společnost, které má problém si interně vyěmňovat informace, ale na druhou stranu jsem ráda, že jsem absolvovala jejich testy. Dobře mě připravili na spoustu čtetní v didaktických testech.

Já sama jsem maturovala z AJ, ČJ, ekonomiky, účetnictví a v praktické části jsem měla i psaní dopisů. To z čeho budeme maturovat jsem jako všichni věděli už v prvním ročníku, ale upřímě koho by to v tu dobu vůbec zajímalo.

Na zkoušku jsem se začla připravovat asi 1 měsíc předem. Myslím, že je to tak akorát, pokud jste dávali ty 4 roky alespoň z poloviny pozora a hlavně pokud máte od svých spolužáků studyjní materiály. V mém případě jsem obojí splňovala, nicméně v den ústních maturit jsem si uvědomila, že jsem si nějaké knížky z kánonu ani nepřečetla a ani nezpracovala. A co se týče ekonomiky tak jsem ji vůbec nečetla (25 otázek).

Když jsem čekala před třídou až na mě přijde řada, tak jsem začla být velice nervózní. Pak si mě zavolali, vytáhla jsem si číslo, začla jsem si na potítku dělat výpisky a teprve až jsem se před zkoušející zhluboka nadechla a vykoktala půlku věty tak ze mě ta nervozita opadla a já si v duchu řekal: DO ŠKOLY JSEM CHODILA A DOCELA DÁVALA POZOR A POKUD SE MI TO NEPOVEDE TAK NEBUDU ANI PRVNÍ ANI POSLEDNÍ KDO TO NEDAL.

A vidíte díky štěstině jsem si vytáhla v češtině knížku kterou jsem viděla a měla zpracovanou už z druháku a v ekomice jsem si vytáhla jedinou otázku, kterou jsem zpracovávala pro celou třídu.

Jo, měla jsem z pekla štěstí, ale ještě větší štěstí měl můj spolužák, kerý uměl jen 3 knížky a celou dobu už od rána vyvolával jak si jednu vyvolá .... a ono mu to vyšlo a tím potvrdil jeden zásadní fakt a to, že pokud nějakou otázku/knížku nechcete tak si ji vytáhnete a proto je lepší myslet jen na to jakou otázku/knížku si vytáhnout přejete.

Těm co mají maturitu za sebou tak gratuluji a těm co je teprve čeká tak přeji hodně zdaru!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama